Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

Symarctic ExtGPS BT modul S60v3 (java)

Moderátor: Moderátor

Užívateľ 1/5
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 0 krát

Symarctic ExtGPS BT modul S60v3 (java)

Poslaťod radica » Štv Mar 27, 2008 7:54 pm

Symarctic ExtGPS-mobil ako externý GPS Bluetooth modul S60v3

Java aplikácia umožňujúca vlastníkovi telefónu so vstavaným GPS modulom jeho premenu na externý bluetooth GPS modul použiteľný so zariadeniami bežiacimi na operačných systémoch Windows XP, Vista, Mobile, Linux, Mac OS.
Inštalácia je jednoduchá, po nainštalovaní sa objaví ikona ExtGPS. Pred spustením je potrebné zapnúť Bluetooth. Následne po spustení si aplikácia vyžiada povolenie o pripojenie k ďalším aplikáciam a či môže použiť dáta aplikácie pre určenie polohy. Dvakrát odkliknúť áno, a je to. Spojenie bluetooth a fix polohy je signalizovaný zeleným a červeným bodom. Aplikácia v telefóne nepotrebuje žiadne ďalšie nastavenia.

Ja som testoval spojiť ExtGPS s notebookom bežiacim na Vistách so Sygic 7.52, pričom sa mi to bez veľkých problémov podarilo. Postup bude asi u každého iný, závisí od použitého hardwaru a príslušných ovládačov. Podstatou je pripojenie sériovým portom. Netreba zabudnúť, že v navigačnom programe je nutné zadať rovnaký komunikačný port. Pozor: pri automatickom pripojení mi Connection Wizard nastavil COM40, notebook sa spároval s telefónom, avšak navigačný program nebol schopný sa pripojiť na COM 40, čiže som musel COM nastaviť manuálne a po niekoľkých pokusoch som trafil COM6. Po uložení nastavení už následné pripojenia iba Connect a Disconnect. Skúšal som aj spárovanie s WM 5, tiež bez problémov, avšak spojenie s navigačným programom som už netestoval.

Oficiálne podporované modely: Nokia N95, N95 8GB, N82, E90, 6110N
Dostupné v Downloads.

Verím, že túto jednoduchú párkilobajtovú aplikáciu využije zopár navigáciechtivých ľudí. Osobne by som si ju vedel predstaviť v použití s Nokia Internet Tablet N800 alebo Asus EeePC, či WinMobile zariadenie. Predsa len, klasické notebooky sú na tento účel priveľké. :wink: Ale to už je o inom...

Obrázok Obrázok
Naposledy upravil radica dňa Štv Mar 27, 2008 8:24 pm, celkovo upravené 1
Nokia 6110 navigator FW 04.22
Micro SDHC 4 GB class 6

Užívateľ 5/5
Obdržal poďakovanie: 8 krát

Poslaťod Vlasyk » Štv Mar 27, 2008 8:22 pm

Vdaka radica! Velmi pekny clanocek!
Samsung Galaxy S3 ICS
Samsung Galaxy S3
ICS

Užívateľ 0/5
Obdržal poďakovanie: 0 krát

AHOJTE

Poslaťod seexo » Ned Jan 04, 2009 12:44 pm

Takze v prvom rade Dakujem Autorovy na jedenu uzastnu aplikaciu ai dem sa podelit z mojimi skusenostami. Pouzil som uz smenutu aplikaciu ktoru som nahodil do mojej N 95 8G + som pouzil Pc asus eee pc 1000h a navigacny program Navigator 8.0.38 Vsetko slape k maximalnej spokojnosti, mal som akurat trosku problemy s nastavenim tych portov v eee pc ale nakoniec sa mi to akosi potarilo. Takze som velmi spokojny a tesim sa z mojho New exetneho GPS :)

Užívateľ 3/5
Poďakoval: 5 krát
Obdržal poďakovanie: 4 krát

Re: Symarctic ExtGPS BT modul S60v3 (java)

Poslaťod gadzo » Sob Dec 12, 2009 12:23 pm

Super. Dík.
Mal som trocha problém s pripojením na notebook, ale potom som odobral všetky Bt porty, nanovo nahodil a chytilo sa to na prvý šup.
S navigáciou Igo 8 je to super.
Ďalšia super vec, čo nebudem používať, ale neva. :)
Samsung Galaxy S6 Edge Samsung Galaxy S4
ZOPO ZP980 upgrade, Samsung SG4 LTE
https://www.cardsharingserver.com/in.php?id=203839

Späť na OSTATNÉ GPS

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

TOPlist