Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

Naplánovaná trasa do Ovi Maps

Všetko okolo programu, návody, tipy a triky. Akékoľvek problémy a otázky smerujte do voľnej diskusie.

Moderátor: Moderátor

Užívateľ 0/5
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 0 krát

Naplánovaná trasa do Ovi Maps

Poslaťod kayman » Pon Aug 26, 2013 2:42 pm

Na dovolenku som si na here.com (presmeruje to tam z maps.ovi.com) naplánoval presnú trasu, tak aby som sa vyhol preplneným trasám v Maďarsku s kamiónmi. Takže nie všetko šlo hlavnými trasami, no zároveň to nešlo ani cez lesné cesty a horské priechody a dedinky = ideálna trasa. Tak fajn, dal som aj trasu späť (tlačítko otočiť tam bolo), všetko pekne pomenoval a uložil. Takisto som naplánoval aj výlet z miesta dovolenky :)

No keď nadišla tá hodina, keď sa vyrážalo na cestu, moja Nokia si povedala, že musím vyštartovať z miesta kde je tráva a stromy (zadal som adresu kde som vyrážali - ulicu a číslo). Však ono si to uvedomí, že idem po tej trase tak sme šli. No už za hranicami si navigácia stále hľadala cestu späť na to trávnaté miesto. Celá naplánovaná trasa v keli, musel som dať navigovať na niekoľko krát na mestá čo som si zapamätal, že sme mali ísť. Samozrejme, najkratšia trasa šla cez hory (keď nás to navigovalo na lesný chodníček tvorený kamením, už som sporoznel, že je dačo naozaj zle (a to mám nespevnené cesty vypnuté)), optimálna šla mierne inak ako som plánoval (cez dedinky), najrýchlejšie obchádzka 100km a cez tú hlavnú cestu preplnenú :D Nakoniec sme to zvládli až na hranice s Chorvátskom, odtiaľ už nebol problém..
Cestu späť som neveril, že to pôjde cez naplánovanú trasu, ale skúsil som :) Štartovací bod bol len pár metrov od apartmánu, tak som sa tešil, že aspoň naspäť to ide dobre :) Prešli sme autom cez ten bod a hľa, už sme v cieli a navigácia sa vypla na mapy :) Našťastie som si prešiel trasu predtým takže naslepo sme šli domov presne podľa imho ideálnej trasy, o hodinu rýchlejšie ako tou hlavnou alebo dedinkami :)

Teraz otázka, je toto normálne? Mám najnovšie mapy aj aplikáciu. To si mám vždy naplánovanú trasu nastaviť ďaleko od miesta kde štartujem lebo ono si to nevie zistiť, že idem už po trase? Napríklad bude nejaký úsek uzavretý, musím ho obísť no stále ma to bude navigovať tade? :evil:
Blackberry Classic 10.3.2
Sony Xperia Tablet S

Späť na Ovi Maps - program

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist