Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

Nokia Ovi Maps v3.01 - stara tema

Sem smerujte všetky otázky a pripomienky.

Moderátor: Moderátor

Užívateľ 4/5
Poďakoval: 1 krát
Obdržal poďakovanie: 0 krát

Nokia Ovi Maps v3.01 - stara tema

Poslaťod ZraLOCK » Pon Apr 07, 2008 3:20 pm

POSTUP INSTALACIE:

1. Nainstalovat do mobilu aplikaciu

V mobile sa javi ako aplikacia Mapy priamo v Menu alebo podla typu mobilneho zariadenia...

Nokia Maps v2.0.4503
Pre HACKnute i NEhacknute (treba certifikovat) telefony
DOWNLOAD:
Kód: Vybrať všetko
Obsah tagu CODE je skrytý pre návštevníkov, prosím zaregistrujte a prihláste sa

HESLO: symbianmania.sk

2. Finalna verzia Nokia Ovi Maps v3.01.2602 S60v3 SymbianOS9.1 Unsigned Repack CODePDA

Verzia Symbian OS 9.3

Verzia Symbian OS 9.4

Vsetky mapy a hlasy bez nutnosti instalacie Nokia Map Loaderu najdete TU

3. Nainstalovat do PC program Nokia Maps Loader

Ak mate staru verziu Nokia Map Loader a chcete pouzivat nove Nokia mapy vo verzii 3.0 treba si stiahnut aj novy Nokia Map Loader. Ak prechadzate z Nokia Map verzie 2.0 na 3.0 treba vymazat cely priecinok E:/CITIES
Pozor, link sa casom meni, potom pouzit vyhladavac. Instalacia vyzaduje NET Framework v3 (nepovinne aktualizacie Win-Update cirka 80MB aj so service packom - kazdy comp nema rovnake poziadavky). Restartovat PC.

4. V mobile nastavit AGPS a vsetko co suvisi s korektnym spustenim GPS. Na volnom priestranstve otestovat stav satelitov cez GPS data.

5. Spustit v mobile app Mapy na volnom priestranstve, GPS spustene. Povolit poziadavku na online pripojenie, app Mapy sa pripoji na Internet. V nastaveniach nastavit jazyk hlasovej navigacie na CZ a nasledne povolit jeho stiahnutie. Cvicne si mozete dat ukazat svoju polohu na mape... Vypnut app Mapy.

Kto ma maly datovy pausal, nemusi skusat vobec nic, ide len o to, aby sa namapovali adresare, cize staci vypnut a zapnut Mapy, pockat kym sa nacita app (namapuje adresare) a vypnut. Netreba aktivne GPS, ani povolit online pristup cez GPRS.

Pozn: Zvuk je mozno stiahnut aj cez program Nokia Maps Loader, karta Sounds - kvoli prenosu dat. Stiahnut sa da aj tu:

Adresar s hlasom je na E:/cities/czech
Adresar s mapami je na E:/cities/diskcache - pre info kvoli zalohe,,,

6. Pripojit mobil k PC cez kabel alebo BT. Spustit program Nokia Maps Loader. Program preskenuje jednotky telefonu a na lavej strane ponukne mapy krajin na pridanie do mobilu. Potvrdit poziadavku map na pravu stranu a spustit export map do telefonu. Upozornenie o registracii staci odkliknut
Obrázok

7. Teraz je mozne pouzit navigaciu. Spustit app Mapy, zamietnut poziadavku na online pripojenie na Internet (alebo ju trvalo zrusit v nastaveniach). Mozno si urcit bod ciela autom alebo pesi (pozor, u pesej navigacie je zvuk neaktivny!) a navigaciu vyskusat. Treba vyskusat, ci funguje hlasova navigacia. Ak ano, malo by byt vsetko v poriadku, ak to bude fungovat aj za par dni, bude to v poriadku uplne :-)

Svoje poznatky na doplnenie alebo upravu tohoto postupu piste sem do temy... Vlasyk

______________________________ panZraLOCK iste prepaci editaciu jeho prispevku :-) Vlasyk

Priamy download map:

Ako iste viete mobilne telefony nokia s verziou symbianu 9.x disponuju aplikaciou nokia maps, ktora ponuka navigaciu s vyuzitim vstavaneho alebo aj externeho gps modulu.
nokia vsak vymyslela trocha komplikovany sposob ako dostat takmer svetove mapy do mobilneho telefonu.
pri mojom dnesnom prehanani sa po webe som nasiel priamy download map bez nutnosti pouzitia maploadera a pripojeneho mobilneho telefonu. Na stranke su pekne rozdelene mapy pre verziu 1.2 ako aj pre novsiu verziu 2.0, tiez su rozdelene na svetadiely aj jednotlive staty a samozrejme nechyba ani hlasova navigacia

upozornujem, ze mapy ponuka spolocnost nokia gratis, takze nejde o ziadny warez, teda kradez softu. zelam prijemne vyuzitie. nech sa paci:

Edit: jemne som upravil nazov temy, aby sa veci tykajuce aplikacie Nokia mapy pridavali do tohoto vlakna, kedze take tu este nebolo. stl
Nokia 7650 / FW: V5.06 / NHL - 2NA / Symbian 6.1 - first edition

Užívateľ 5/5
Poďakoval: 2 krát
Obdržal poďakovanie: 2 krát

Poslaťod stl » Štv Máj 08, 2008 12:32 pm

cbr900 napísal:Zdravím vás,

akurát dnes som na vás natrafil, začítal som sa do diskusií a našiel veľa zaujímavého... zrejme sem budem chodiť častejšie... chcem sa však na s vami poradiť ohľadom Nokia Mapy... toto je už asi moja 12. nokia, momentálne mám N70, 6233, 6120, 6020... ale pri inštalácii máp do N70 vznikol menší problém... pri otvorení mi blbne diakritika v názve miest, obcí a ulíc... stretol sa s tým už niekto?... mám firmver 5.0705.3.0.1 a aktuálny Nokia soft (Nokia Maps, Nokia Maps Loader ... ) doteraz som používal len Nokia Mapy... poznáte lepšiu navigáciu? (nemám externý GPS modul).. Dík
HTC Desire HD
Nokia C5
GPS Nokia LD-3W
Plantronics Discovery 925

ferogal

Prosim

Poslaťod ferogal » Pon Máj 26, 2008 1:59 am

Ahoj prosim o pomoc. nainštloval som mapy z linky ktorí si tu zverejnil, len mi to v telefone nefunguje. Ako keby tam ani neboli. Ako to mám spraviť aby to fungovalo. prosim ťa pomož mi v tom. Dakujem

Administrátor
Poďakoval: 220 krát
Obdržal poďakovanie: 995 krát

Re: Prosim

Poslaťod nobody » Pon Máj 26, 2008 11:10 am

ferogal napísal:Ahoj prosim o pomoc. nainštloval som mapy z linky ktorí si tu zverejnil, len mi to v telefone nefunguje.

Stiahol si si spravne mapy? Lebo su tam pre dve verzie: Nokia 1.02 a Nokia 2.0 popripade nez nakopirujes mapy na kartu je treba si aplikaciu Mapy (v telefone) spustit nech vytvori priecinky.
Samsung galaxy s7 edge 7.0. (No root)
IPhone SE 16 GB 10.2.1
ASUS ZENBOOK UX305CA

Neposielajte mi PM! Mam ich zablokovane.
Kontakt jedine cez email v profile alebo alternativny e-mail: admin(at)smartmobil(dot)sk

Užívateľ 5/5
Poďakoval: 0 krát

Poslaťod chipy999 » Uto Jún 10, 2008 9:01 am

Chalani,skuste mi pomoct.Mam Nokia mapy 2.0,medzi mojimi licenciami mi to ukazuje,ze mam este 88 dni(akcia 3 mesiace zdarma),navigacia,aj vypocet trasy funguje,ale hlas nikde :-( .Kde moze byt pes zakopany?V hlasovom sprievodcovi mam zaskrtnutu cestinu,lebo slovencinu som tam nenasiel...V com je vlastne ulozena hlasova navigacia(myslim hlasy samotne)?V samotnej aplikacii,alebo v mapach?

edit:Jaaaj,som ja ale truuuba!Ved v tom Maploaderi bolo treba stiahnut hlas zvlast,a ja som myslel,ze je hlas sucastou mapy,alebo samotnej navigacnej aplikacie.Uz mi to ide,ale ten cesky hlas je fakt neprijemny,s tetou Jankou z McGuidera sa to neda porovnat.Ale zas mapy,to je ine kafe!

Par postrehov:
Nokia maps 2.0 maju sice fantasticke mapy,ale samotny vypocet trasy ma v mojom okoli velmi sklamal.Dnes rano ma to dokonca poslalo na polnu cestu.McGuider mi vzdy vypocital spravne trasu.A ten cesky zensky hlas,to je des,s Jankou s McGuidera sa to neda porovnat.Sikovne je rychle prepinanie rezimu displeja den/noc jednym tlacitkom.Takze moj pocit je taky,ze az na fantasticky podrobne mapy nema oproti McGuider-u nic lepsie.[/b]
C.R.K.T. M16 :-)
iPhone 3GS 16GB
Plantronics Discovery 975,FischerAudio Eterna

Užívateľ 0/5

GPS

Poslaťod bibe » Pon Jún 16, 2008 10:56 am

prosim vas som novacik a moze mi niekto vysvetlit preco, ked si zadam trasu v nokia maps spustim navigaciu, tak mi vyhadzuje caka sa na GPS a nic sa nedeje

Edit: ked si novacik, ako pises, tak by si si mal najskor prejst povinnu literaturu fora - PRAVIDLA FORA a tiez tuto "VYZVU". Ked nikto nevie aky mas telefon a GPS modul (ci vobec nejaky mas :wink: ), tak ti ani nikto nevie poradit. stl

Administrátor

Poslaťod nobody » Pon Jún 23, 2008 11:03 pm

jarpo napísal:Zdravim vas.

Tak som sa odhodlal k instalacii novej ver. Nokia maps 2, ale akosi sa nedari.
Mam N76 a pri pokuse o instalaciu napise "chyba aktualizacie" a instal skonci. Neviete niekto preco? Instaloval som cez PC Suite aj priamo z tel. a nic. Skusal som aj cz verziu, robi to to iste.

Dik za pripadnu pomoc..
IPhone SE 16 GB 10.2.1
ASUS ZENBOOK UX305CA

Kontakt jedine cez email v profile alebo alternativny e-mail: admin(at)smartmobil(dot)sk

Užívateľ 3/5
Poďakoval: 17 krát
Obdržal poďakovanie: 1 krát

mapy

Poslaťod sardonyx » Pia Jún 27, 2008 10:20 am

pre nobody: pre N73 sú mypy 1.2 ??? tak som to videl na

ty si natiahol ktoré???? dík za odpoveď
Samsung S4, Samsung A5, Android 4.4.2; Android 6.0.1
Samsung Galaxy Tab S 8.4 WiFi Titan Android 6.0.1
HTC DESIRE HD
LG W500

Administrátor

Poslaťod nobody » Pia Jún 27, 2008 10:24 am

No na nokiu N73 mam tie starsie 1.2.
IPhone SE 16 GB 10.2.1
ASUS ZENBOOK UX305CA

Moderátor
Obdržal poďakovanie: 27 krát

Poslaťod jlp » Uto Júl 01, 2008 12:23 am

chipy999 napísal:Takze moj pocit je taky,ze az na fantasticky podrobne mapy nema oproti McGuider-u nic lepsie.[/b]

Skusal si uz mapy 2008.Q2 pre McGuider?? :) Su super.
iPhone 7 256GB iOS 10.1
MBP Retina 13.3" Early 2015
400Mbps Down / 40Mbps Up

Užívateľ 5/5

Poslaťod chipy999 » Uto Júl 01, 2008 12:43 am

Jasne,mam ich,ale na tych tratiach,kde som jazdil,som zatial rozdiel nezbadal.A samozrejme dost chybaju mena ulic v dedinach.Ale celkovo je McGuider lepsi pre mna,Nokiamaps som uz prestal pouzivat.
iPhone 3GS 16GB

Moderátor

Poslaťod jlp » Uto Júl 01, 2008 1:05 am

Mne to tu uz ukazuje aj kruhac, ktory zatial inde nie je, len v Sygic a v Nokia Maps 2.0.. :) Ani v Garmine. :)
iPhone 7 256GB iOS 10.1
400Mbps Down / 40Mbps Up

Užívateľ 5/5

Poslaťod chipy999 » Uto Júl 01, 2008 1:11 am

Mas pravdu,faktom je,ze aj mne ukazuje jeden kruhac v Nitre,ktory mi predchadzajuca mapa neukazovala.Ale chybajuce nazvy ulic su aj tak tazko odpustitelne v McGuider-i. :(
iPhone 3GS 16GB

Moderátor

Poslaťod jlp » Uto Júl 01, 2008 1:19 am

to hej...ale snad to opravia..mozno je to chyba SW a nie map.. :) SNAD, lebo kym vyjdu nove mapy......
iPhone 7 256GB iOS 10.1
400Mbps Down / 40Mbps Up

Administrátor

Poslaťod nobody » Pon Júl 07, 2008 10:26 am

Nokia Maps v2.0.2402

Obrázok

See the world in a new way with Nokia Maps. With downloadable maps for more than 200 countries, and millions of points of interest to be discovered, there are treasures to be found and shared.

Obrázok

Obrázok

Explore…

You can find your destination and plan your route street by street, city to city. You can get a different perspective with satellite, hybrid, and street maps. And, you can enhance your visit with multimedia city guides.

Drive…

Get a clear view of the road ahead with Drive. World-class car navigation with turn-by-turn visual and voice guidance, plus added real-time traffic feeds and dynamic re-routing to help you arrive on time.

...or Walk

Innovative turn-by-turn pedestrian navigation, Walk is the shortcut to learning a new city on foot. With advanced multi-sensor positioning, you can cut corners like a local or hop on at clearly marked transport stops.

Let Nokia Maps show you the way.

Please guys my request if it works say that here i want to see the count of the replies = at least half of the count of the downloads is that possible?

:!: Download:
:arrow:

alebo

PS: Osobne som neskusal (nemam GPS), malo by to byt v anglictine a mala by fungovat navigacia.
Naposledy upravil nobody dňa Uto Júl 08, 2008 3:27 pm, celkovo upravené 1
IPhone SE 16 GB 10.2.1
ASUS ZENBOOK UX305CA

Ďalej

Späť na Ovi Maps - voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist