Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

Vseobecne rady ku Geocachingu

Moderátor: Moderátor

Užívateľ 0/5
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 0 krát

Vseobecne rady ku Geocachingu

Poslaťod Diablos.666 » Sob Júl 11, 2009 8:24 pm

My s přítelkyní geocaching provozujeme a můžu jen vřele doporučit :)
Základ je být zaregistrován na
Kód: Vybrať všetko
Obsah tagu CODE je skrytý pre návštevníkov, prosím zaregistrujte a prihláste sa
kde je mapa na které se můžete podívat kde se nacházejí skryté "poklady" a zjistit informace k místu (GPS souřadnice, historie a nebo občas nápověda:) )
Používám java aplikaci HandyGeocaching, která je volně ke stažení a která vám společně s gps modulem(pokud nemáte interní GPS) a GPRS připojením(stahuje jen pár kb) nalezne poklady v okolí a přímo vás k nim může dovést směrovou šipkou a odpočtem vzdálenosti, což zvládne i symbianový telefon kde máte Mapy od Nokie, poněvadž někde v telefonu poté máte i aplikaci GPS data:)
Jinak si můžete podle souřadnic na geocaching.com přidat zájmový bod do některé z navigačních aplikací, třebas to jde dobře přímo v Mapách od Nokie. A pokud máte nastavené v telefonu jiné souřadnice, tak přímo na stránce pokladu je i konvertor, kde si můžete přeložit souřadnice do jiného formátu:)
Zkoušel jsem i Sygic, ale ten se mi moc neosvědčil. Jediné plus je, že když máte více uložených bodů a dáte si na ně zvukové upozornění, tak víte, že je poklad někde v blízkosti, samozřejmě při zapnuté navigaci a GPS modulu:)

Případně si můžete přečíst něco více na cz stránkách:

Výklad pojmů ke geocachingu je například tady:
N81 8GB v11.0.045 RM-179
GPS Evolve TouchTraxx
Nokia Maps v2.0.2602
Sygic McGuider v7.70 build 1458 D,mapy v7.80
Garmin Mobile XT v5.00.00s60.9,mapy Atlas CR10R v6 a City Navigator Europe NT 2009
NDrive v3.5.18(847)DI, mapy Europe v2.13-2009.02

Užívateľ 0/5

Re: Vseobecne rady ku Geocachingu

Poslaťod patrick1302 » Ned Aug 02, 2009 11:18 pm

samozrejme mame aj slovensku stranku, ktorá sa geocachingom zaoberá :wink:
Nokia 5800XM Red fw. 21.0.025(h*ck*d)

Moderátor
Poďakoval: 64 krát
Obdržal poďakovanie: 42 krát

Poslaťod Keles » Pon Aug 03, 2009 4:57 pm

no a hlavne treba mat zariadenie s GPS :lol: :lol: .

Edit: No rada nad zlato :oops: ..., radsej nieco z praxe nemas?... Vlasyk
Nokia Lumia 930 10.0.14393.321 / 02540.00019.14522.26003

Užívateľ 0/5

Poslaťod int3r » Pia Aug 14, 2009 1:08 am

Takze ja som sa dal na geocaching pred par mesiacmi. pouzivam aplikaciu SmartComGPS s nahratymi tur. mapami VKU SVK 1:50000. Daju sa tam ukladat waypointy (body), takze napr. na stranke Geocaching.sk si stiahnem tieto WP a prekonvertujem do pozadovaneho formatu (.wpt), nahram do mobilu a hotovo. Listing a logy ku konkretnej cache si v terene pozeram cez app Locify. SmartComGPS umoznuje presne dohladanie cachky, staci kliknut na ulozeny bod a zapnut funkciu "Sledovat..." a app nam ukaze priamu vzdialenost (priamka) a azimut (uhol), pod ktorym sa mame vydat. Preto doporucujem zakupit si aj buzolu pre presne nastavenie azimutu a hlavne rychlejsiu a komfortnejsiu orientaciu v terene (cena buzoly cca 10 €). Navyse praca s buzolou je jednoducha ;)

SmartComGPS a mapy don najdete aj tejto teme

Aplikaciu Locify mozte stiahnut z tejto adresy

Edit Vlasyk: Dakujem, takto nejako som si predstavoval prispevok z praxe, kazdy nasiel nejaky sposob a svoju oblubenu metodu. Mohol by si este napisat ako konvertujes do wpt a ako sa daju vyuzit este stiahnute WP (odkial, co to vlastne je, co obsahuju) a pod? THX!

Waypointy (body) v danom pripade oznacuju bud startovaciu poziciu, ak je to trebars muticache alebo konecnu poziciu, resp. oblast atd. vzdy si treba dopredu precitat listing (strucny navod ako hladat konkretnu cache).

Waypointy sa daju stiahnut z oficialnych stranok Geocachingu.
Po stiahnuti waypointov ich konvertujem do formatu pre Smartcomgps pomocou utilitky Gpsbabel

Nokia 5800, fw 30.0.011
GPS Evolve TouchTRAXX

Užívateľ 0/5

Poslaťod patrick1302 » Str Aug 26, 2009 9:55 am

Ja idem na to trochu inak..Najprv si ju pozriem na google earth, kde asi priblizne je a ake cesty k nej vedu. To dost pomaha pri hladani. Ak si tu cestu uz dobre nepamätam, použijem v mobile google maps, väcsinou ku cache vedie vždy nejaká cesta, ktorá na google maps je určite zobrazená. Potom sa vydám po tej ceste a keď už viem, že tu niekde to je zapnem handy geocaching :)
Ale raz ked som siel hladat a to som si nepozrel ani na earth tak som si pustil sygic zadal suradnice a on ma tiez naviedol priblizne na to miesto ktore som potreboval a potom znova nastupil handy geocaching..

Handy geocaching najdete tu na fore a takisto si ho mozte vygooglit, kedze je freeware
Sygic najdete na tu na fore
Google Earth stiahnete hocikde na nete.:)
Nokia 5800XM Red fw. 21.0.025(h*ck*d)

Užívateľ 3/5
Obdržal poďakovanie: 1 krát

Poslaťod Sentinel » Pia Aug 28, 2009 1:26 pm

Mno ...

:arrow: souhlasim s diablos.666 zaklad je byt registrovan na

:arrow: po prihlaseni se pak podivam na techto strankach na mapu okoli, kde se budu vyskytovat, jake tam jsou cache, jaky je k nim pristup a ostatni informace, ktere mi ulehci nasledne hledani primo v terenu. Ty co me zaujmou, tak si natahnu waypoint do telefonu pomoci java app Handy geocaching do Oblibenych. Samozrejme je vicero aplikaci na geocaching, ale prave tato mi vyhovuje nejvice pro svou jednoduchost v ovladani. Locify uz je podle me zbytecne komplikovana.

:arrow: no a pak uz jen mit na spravnem miste telefon s GPS a zvolena mista vyhledat
Huawei u8800 Ideos X5, ROM Oxygen 2.3.1_r1 - Android 2.3.7, CPU 1024 MHz, Kingston 8GB

Užívateľ 3/5
Poďakoval: 5 krát

Poslaťod iPhonixmen » Str Apr 14, 2010 9:06 am

zdravim vas cacheri, potrebujem rychlo pomoct, zajtra idem do Polska do Katowic a chcem sa poradit ako nie este vyspely cacher, ze ci je na nete nieco take, ze ja zadam bod A a bod B ono mi to vyhodi trasu medzi tym a cache nachadzajuce sa blizko trasy :) dakujem velmi pekne
Apple iPhone 4 16GB black,iOS 5.1.1 jailbreak with Absinthe 2.0.4

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 7 krát
Obdržal poďakovanie: 5 krát

Poslaťod roxetak » Ned Nov 18, 2012 8:05 pm

Sice neskoro, ale odpoviem. Ano je taka moznost, ale chce to samozrejme byt premiovym uzivatelom. Paid service. Sorry. A este sa to da s urcitym softwareom, nacitas si kesky popri ceste, a tam kde je keska v tomto softe urobis krizik, priblizne v mieste vyskytu kesky. Samozrejme, ze soft podporuje mapove podklady, a vyexportujes si z neho nejaky subor gpx, ci podobny format. Uz si presne nespomeniem, co to bolo za soft. Ak niekto vie nech dopise.
Xperia m2 d2303 LP 5.1.1
Samsung Galaxy SII JB 4.1.2 I9100XXMS2
Xperia Mini Pro, Xperia Active

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 4 krát
Obdržal poďakovanie: 2 krát

Poslaťod AF13 » Ned Máj 26, 2013 8:39 am

Tak ako uz bolo spomenute za 30€\rok nie je problem ...
pozri si trasu na mate kade pojdes a potom pozri mapu gc.com a najdi si kesky co budes mat na trase. Pripadne ak pouzivas v zahranici net alebo natrafis na wifi tak s oficialnou aplikaciou najdes kesky blizko tvojej polohy.
HTC desire z CM10.1 (4.2.2.)
HTC desire s CM10.1 (4.2.2.)

Užívateľ 0/5
Poďakoval: 5 krát

Poslaťod Majkyork » Sob Mar 28, 2015 4:10 pm

Cavte neviem ci je to vhodna otazka do tejto temy ale chcel by som sa opytat ci niekto z vas nepouziva nahodov Sony xperiu z1 compact na geocaching a ak ano ako ste spokojny s presnostou hladanej kese, chcem si zakupit novy fon a chcem aby mal aspon chvalitebnu presnost na geocaching.
Huawei Ascend P7mini Android 4.4.2 KitKat

Späť na Geocaching v praxi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist