Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

Siete 2G, 3G, HSPA

Moderátor: Moderátor

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 0 krát

Siete 2G, 3G, HSPA

Poslaťod Gaaspi » Sob Jún 13, 2015 9:50 pm

Chcem sa len tak všeobecne opýtať že pre laika čo znamenajú tie označenie sieti. Viem tak zhruba že každá z nich má inú rýchlosť internetu ale tuším fungujú nezávisle od seba že buď mám 2G alebo 3G a dá sa to aj manuálne nastaviť v mobile. Keďže pokrytie tých lepších sieti je u O2 slabé a neustále sa mi to prepína keď to mám nastavené na automatiku, tak som to dal na 2G lebo tam je vždy plný signál. Ako internet používam ten mini najlacnejší čo O2 má, tých pár MB miniem za dva dni a poton ma spomalia ale neplatím nič navyše len to spomalia, mne to stačí lebo nepúšťam si videá online, nepoužívam streaming, net mám len na messenger, azet, maily, len na také základné veci kde tá rýchlosť nevadí. Takže keď som už v tom spomalenom režime (po prečerpaní dát) nemá zmysel byť v 3G sieti že? Lebo samotný net je tak pomalý že ani nevyužije kapacity čo 3G ponúka.
Nokia C1 s40
Už ma nebavia smartfóny, neustále sú snimi problémy. Prešiel som opäť na klasiku ,,stupidmobil" a odvtedy nemám problémy... Tým pádom už nepotrebujem ani toto fórum.

Užívateľ 3/5
Poďakoval: 24 krát
Obdržal poďakovanie: 17 krát

Re: Siete 2G, 3G, HSPA

Poslaťod mirmo80 » Sob Jún 13, 2015 10:13 pm

Ano, ide o rychlost datoveho pripojenia. 2G je v podstate velmi pomale oproti 3G, no zalezi od toho, naco potrebujes byt online. Pokial sa jedna o dostupnost, teda IM a mail, v tak na to uplne staci 2G pripojenie. Ak chces v pohode YT a prijemne surfovanie tak je potrebne 3G.
Dolezite je ale aj pokrytie. Ak byvas/pohybujes sa v uzemi, kde sa lame 2G/3G tak je to dost problem, pretoze mobil sa neustale snazi najst to najvhodnejsie pripojenie, co extremne vplyva na vydrz. V takomto uzemi je lepsie byt na pevno v 2G.
iPhone 7 iOS 10

Aktívny užívateľ

Poslaťod Gaaspi » Ned Jún 14, 2015 12:17 am

Velmi pekne napisane nemam co dodat. Kde pracujem je 2G pokrytie, kde byvam 3G a ked som v pohybe co sa deje casto ze idem vo vlaku ci autobuse tam sa to meni neustale a vyrusuje ma to. Tak som manualne nastavil 2G ta je vsade som si vsimol, lebo ak nastavim napevno 3G tak zase neni signal vsade.
Nokia C1 s40
Už ma nebavia smartfóny, neustále sú snimi problémy. Prešiel som opäť na klasiku ,,stupidmobil" a odvtedy nemám problémy... Tým pádom už nepotrebujem ani toto fórum.

Moderátor
Obdržal poďakovanie: 1 krát

Poslaťod DigitalPortal.sk » Pia Okt 28, 2016 8:20 am

mirmo80 napísal:Ano, ide o rychlost datoveho pripojenia. 2G je v podstate velmi pomale oproti 3G, no zalezi od toho, naco potrebujes byt online. Pokial sa jedna o dostupnost, teda IM a mail, v tak na to uplne staci 2G pripojenie. Ak chces v pohode YT a prijemne surfovanie tak je potrebne 3G.
Dolezite je ale aj pokrytie. Ak byvas/pohybujes sa v uzemi, kde sa lame 2G/3G tak je to dost problem, pretoze mobil sa neustale snazi najst to najvhodnejsie pripojenie, co extremne vplyva na vydrz. V takomto uzemi je lepsie byt na pevno v 2G.

Dovolim si nesuhlasit - na mail a IM nestaci 2G. Ak chces cakat pol minuty na synchronizaciu mailu a az potom riesit IM, nerobis to v multitaskingu a s viacero kontami, minimalne H+ treba. O2 SK ma inak RIADNY SHIT co sa tyka siete 4G (800 MHz pasmo nevyhovuje podmienkam v mestach), navyse aj vdaka tomu ze to maju v maximalne nevhodnom pasme tam dosahuju maxima len biednych 25/15 Mbps (co je defacto PRIEMER 3G siete v Telekom/Orange - a to nehovorim o HSPA+ ktore ma dvojnasobok "super rychleho" (alebo najrychlejsieho ako to rusim nazyva kyslik v tlacovych spravach) 4G netu od O2 a v Orangei a Telekome sa da na H+ dosiahnut bezne okolo 35-40 Mbps...)

Sam som bol dlhe roky v O2 SK, ale pred tyzdnom som presiel do Telekomu a co sa tyka netu tak len kukam a nestiham sa pozerat. 4G PLNY, KVALITNY A RYCHLY no zaroven STABILNY signal. Wau. A este ked ma v niektorych castiach mesta v BA (Ruzinov/Petrzalka) prehodi do 4G+ (ako ukazuje Samsung), tak to je uz akoby som bol v siednom nebi :P (Telekom ma inak 300 Mbps 4G siet v celej Petrzalke, v Ruzinove a Starom meste a este niektorych MC 225 Mbps) -- stavane to ma samozrejme na sieti urcene pre mesta -> teda 2600 MHz a nie na trapnych dedinskych pasmach 800 MHz ako kyslikovy trapas.

Co sa tyka O2, tak tam nielen ze net je uplny SHIT. Ale aj GSM siet maju zlu - ved si pamatam ze sa mi casto stavalo ze signal padal tak ze hovorim s niekym a pol slova sem tam slovo vypadne. A tuna sa mi to nestava. To iste 4KA - idem a padne hovor, alebo siet; cize ak chcem volat cez 4KA, nastavujem default na narodny roaming (Telekom) a ficim.

NA JEDNEJ STRANE sice O2 moje byt v niecom lacne (resp. lacnejsie) - ale pausaly ma napr rovnako drahe ako Orange a Telekom, ale vyrazne setria na sieti. Vidim do toho a proste ta ich siet nestoji za to. Radsej viac zaplatit za kvalitu, ako platit menej a mat SHIT 4G pomale a na 25% uzemia (vraj za 2 roky co maju 4G ked pokryli 25% uzemia, tak teraz chcu za 3/4 roka dat pokyrtie na 80% hahaha sa smejem a neverim tomu a aspon uvidime ako lacno a nekvalitno pokryju len aby mali percenta a stabilita a kvalita nebude nikde...), no ved hlavne ze O2 SK zacinalo ako PRVE! s 4G sietou. Teda v pripadne 4G by sa to 4G ani nazyvat nemalo, lebo proste tie ich kvality tomu nezodpovedaju.

ZIAL je to tak ako pisem a hoci som k O2 dost negativny, ta ich biedna siet si to proste zasluzi. Teraz buduju vo velkom len aby pokryli percenta a neprisli o licencie, kedze sa pri kupe RU zaviazali k niecomu. Nuz, neviem ci doteraz soudruzi z O2 (spanielskej a teraz ceskej PFF skupiny spali), ze sa az teraz zobudili :D :D :D
Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Black Onyx/Telekom, Verbatim 64GB microSDHC karta
Som zakladateľ a šéfredaktor DigitalPortal.sk | Hľadáme nových redaktorov do teamu DigitalPortal.sk

Obrázok

Užívateľ 3/5
Poďakoval: 24 krát
Obdržal poďakovanie: 17 krát

Poslaťod mirmo80 » Sob Okt 29, 2016 10:58 pm

Moj prispevok je viac ako rok stary. Je uz uplne jedno do akej miery bol, ci nebol pravdivy. Od vtedy sa mohlo vela veci zmenit.
iPhone 7 iOS 10

Moderátor
Obdržal poďakovanie: 1 krát

Poslaťod DigitalPortal.sk » Ned Okt 30, 2016 3:44 pm

To mas pravdu, no i tak si myslim, ze pred rokom bola situacia co sa tyka poziadavky na rychlost rovnaka. Aspon co sa tyka mna. Nastastie sa vsak situacia postupne zlepsuje :)
Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Black Onyx/Telekom, Verbatim 64GB microSDHC karta
Som zakladateľ a šéfredaktor DigitalPortal.sk | Hľadáme nových redaktorov do teamu DigitalPortal.sk

Obrázok

Aktívny užívateľ

Poslaťod Gaaspi » Ned Nov 13, 2016 3:29 am

Poviem vam realne ako to ide mne. Vacsinou mam nastavene 2G a vacsinou surfujem na spomalenom datovom pripojeni (co operator po precerpani volnych dat spomali pripojenie) s tymto je jedina vec co neviem robit je spustit youtube ci online streaming co mi nechyba. Nic nesynchronizujem. Na mail chodim cez prehliadac, a aplikacie ako RP na Pokec, Messenger, Tapatalk, dokonca aj volanie cez Viber funguje normalne. Stahujem, surfujem a pohoda.
Nokia C1 s40

Aktívny užívateľ

Poslaťod Gaaspi » Ned Jún 11, 2017 4:53 pm

A znova som sa dostal do situacie ked to potrebujem vediet. Ani nechapem naco operatori vymyslaju obchodne nazvy tych sieti miesto toho aby to oznacili tak isto ako to ukazuje mobil.

Takze u swanu je 1GB internetu za euro s podmienkou ze to musi byt 4G lebo ze oni 3G nemaju tak bud mate 2G alebo 4G a tu pruser zacina lebo pokrytie 4G nase mesto ma ale vacsinou ja kupujem starsie mobily z pod ruky a tie podporuju maximalne 3G takze ak tam dam funfon pojde 3G ale ak tam dam 4-ku tak pojde len 2G na mobile sa ukazuje "E" v tom pripade. Ked som v 3G sieti tak zobrazuje "H" a nedavno som kupil z pod ruky samsung galaxy trend plus a on mi teraz pri Telekomackej karte ukazuje "H+" co mi napriklad Samsung Galaxy SIII nikdy neukazalo. Tak to H+ mam chapat ako 4G a obycajne H je 3G? Aby som teda vedel ci mozem na tom mobile zacat pouzivat internet u swanu.

EDIT: Az teraz som si precital ten dlhy prislevok od digatlportalu. Ale vlastne mne to nevadi az tak zo ktore 3G spomaluju a kedy kde pada signal. Mne ide o lacnotu ked uz citate ze si z pod ruky kupujen 5 rokov stare mobily tak asi nepatrim medzi tu vrstvu ludi co si mozu dovolit platit 30 eurove faktury kazdy mesiac. Ja mam minimum hovorov. Volam len kratke hovory a nie casto. SMS nevyuzivam skoro vobec ale 95% mobilu vyuzivam na internet! Potrebujem ho lacno takze zatial (ako som pisal v prvom prispevku) bojujem s takymi vecami ze si dam najlacnejsi internetovy balik u O2 za dva dni spalim megabajty a potom cely mesiac ficim na tych spomalenych pripojeniach... To iste robi vacsina operatorov. Ze po minuti objemu si mozes za drahe peniaze dokupit dalsie MB alebo pokracovat pomaly.

Swan prisiel s najlacnejsou ponukou na trhu ze 1GB za euro co napriklad u ostatnych operatorov sa 500MB pohyboju do tych 6 az 10€. Ale ta podmienka u swanu je byt neustale v 4G sieti a teraz som zazrel prvykrat v zivote to "H+" a ako citam to asi bude 4G. Lebo oni su tak rafinovani ze ak chcete tuto istu sluzbu pouzivat v 2G (co je stale lepsie ako umyselne spomalenie siete operatorom) tak si treba k tomu euru priplatit dalsich 5!
Nokia C1 s40

Administrátor
Poďakoval: 226 krát
Obdržal poďakovanie: 1016 krát

Poslaťod nobody » Ned Jún 11, 2017 8:18 pm

H+ nie je lte a ani 4g, takže Swan môžeš použiť 2g.

Odoslané cez mobil.
Samsung galaxy s7 edge 7.0. (No root)
IPhone SE 16 GB 10.2.1
ASUS ZENBOOK UX305CA

Neposielajte mi PM! Mam ich zablokovane.
Kontakt jedine cez email v profile alebo alternativny e-mail: admin(at)smartmobil(dot)sk

Aktívny užívateľ

Poslaťod Gaaspi » Uto Jún 13, 2017 4:38 pm

Ako zistim ktory starsi typ mobilu co lacno kupim podporuje 4G aby som mohol mat ten Swan ale nie 2G?
Nokia C1 s40

Administrátor
Poďakoval: 226 krát
Obdržal poďakovanie: 1016 krát

Poslaťod nobody » Štv Jún 15, 2017 7:24 pm

Najlepšie v nejakej recenzii alebo technickom popise mobilu na webe.

Odoslané cez mobil.
Samsung galaxy s7 edge 7.0. (No root)
IPhone SE 16 GB 10.2.1
ASUS ZENBOOK UX305CA

Neposielajte mi PM! Mam ich zablokovane.
Kontakt jedine cez email v profile alebo alternativny e-mail: admin(at)smartmobil(dot)sk

Aktívny užívateľ

Poslaťod Gaaspi » Štv Jún 15, 2017 11:00 pm

OK takze pri danom mobile mam hladat oznacenie LTE a je vlastne 4G ze? Swan je jediny na slovensku co to ma takto. Ostatni operatori maju aj 3G - HSPA a inac ake mate skusenosti s tym? Mozete odporucit nieco ze vela GB vs. Cena. Samozrejme aj kvalitna siet s dobrym pokrytim.
Nokia C1 s40

Späť na O2 SK

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist