Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

C7 - par problemov

Máte nejaké otázky ohľadom Symbianu? Radi Vám pomôžeme!

Moderátor: Moderátor

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 30 krát
Obdržal poďakovanie: 51 krát

Re: C7 - par problemov

Poslaťod alarm » Uto Máj 03, 2016 7:33 am

Vďaka, vyskušam...
Pred uvedenimdo opätovnej prevadzky som nabil baterku a vydržala asi tyždeň. Všetky služby su vypnuté, mam tam len aplikaciu hodiny, ktore ukazuju ćas aj pri zablokovanom displayi. Odovzdal som manželke, dala ho kabelky, a v ten deň večer som ho vybral na kontrolu. Bol teply a baterka skoro uplne vybita. V hornom riadku svieti E s podčiarknutymi šipkami, čo tam pred tym nebolo. Je to nejake epgrs či čo, ale je bez spojenia podla manualu. Viem to nejako zrušiť? To je totiž jediny rozdiel, čo sa zmenil ,medzi tyždňovou vydržou a jednodňovou. Pokušal som sa pripojiť na Ovi, nevedel som, že nefunguje, že by preto?
HUAWEI HONOR 6 android 5.1.1
Lenovo Yoga 2-830F,Spätné zrkadlo s Android 4.4
nepoznám vaše pojmy s ktorými tu operujete,a budem sa zdať natvrdlý, ale majte úctu k šedinám :)

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 26 krát

Poslaťod šulda » Uto Máj 03, 2016 10:32 am

Kontakty na SIM si nech, nevíš kdy se budou hodit. Stačí abys neměl navolenu paměť kontaktů ze SIM. Chce to vše jen dobře nastavit a nezabordelit si telefon hned od začátku což vypadá že se ti nedaří. Připojovat se na OVI, btw OVI už neexistuje několik let, respektive kamkoliv na servery od Nokie, mimo Nokia map, je špatně. To co popisuješ je to že se telefon snaží a snaží, je pořád připojený a papá energii :)
Nokia E7 Dark Grey Nokia Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
"Člověk se pořád učí"

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Uto Máj 03, 2016 6:56 pm

Ale nie je to tak....
Telefon som použival ja, potom šiel do uschovy skrine. Teraz som ho vybral, odstranil som nejake plochy, v ktorych by sa manželka stratila, urobil jej nejake dôležite skratky ( spravy, uzamknutie obrazovky...) odstanil učty, vypol mobilne data....skratka obmedzil som ho len na jednoduchy telefon, inak mi ho oplieska o hlavu :D . Už sa aj zmrakalo, keď jej prišla SMS od operatora :D .
Ako som pisal, navolena pamäť je telefon, nie sim a napriek tomu to robí, že keď jej zavolam, nezobrazí foto, keď telefonuje ona mne, zobrazi sa. Pamätam sa , że som s tým dlho zápasil, keď som ho dostal, tiež mi to nezobrazovalo. Vtedy som vyhral, ale neviem, ako. Len dedukujem, že tu sim treba vymazať, lebo som mal zálohovane kontakty v Ovi, čo by som inak nerobil. Vyskušam, uvidim...
nepoznám vaše pojmy s ktorými tu operujete,a budem sa zdať natvrdlý, ale majte úctu k šedinám :)

Aktívny užívateľ

Poslaťod šulda » Uto Máj 03, 2016 7:32 pm

Když si ho chtěl uklidit pro manželku tak si ho měl zformátovat. Ty kontakty na SIM s tím nemají nic společného, na stejným systému jich mám na SIM desítky a nenmám s tím problém. Je ale fakt že symbian si umí někdy žít svůj život :D Pokud nemáš kontakty zdvojený a v celým formátu tak to musí jít ;)
"Člověk se pořád učí"

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Uto Máj 03, 2016 8:16 pm

Zdvojene nie sú. Čo znamena v celom formate?
Inak...baterka pri skušobnom teste vydržala 7 dní....úplny zazrak, má asi 5-6 rokov. Kupil som teraz novu, račšej ju vymenim.

-- autoeditácia príspevku Uto Máj 03, 2016 9:05 pm --

Vyriešené.
Nestači dať do profilu fotku. Ak je to tak, potom sa foto zobrazuje len ak sa z telefonu volá.( viem, komu volam podla ksichtu).
Na zobrazenie kto volá, som musel isť do kontaktov, pridal som ich do oblubenych a potom si zobraziť kontakt, tuknuť na fotku a ponuklo mi menu, kde sa fotka upravuje a uloží. Potom cez tri čiarky sa rozbali menu...pridať ku kontaktu...zobrazi sa zoznam, kde sa zakvačkne pre ktory kontakt plati zobrazeny ksicht. Potom ale treba fajkou odobriť a vyjsť z menu " ukončiť". :thumbup:

Aktívny užívateľ

Poslaťod šulda » Str Máj 04, 2016 5:55 pm

Celý formát je +421xxxxxxxxx ale tohle by mělo fungovat i bez předvolby. Co máš prosím tě za FW? U Belle stačí jednoduše otevřít kontakt a v nabídce přidat obrázek a hotovo. Žádný kotrmelce jak popisuješ :D To co popisuješ dělá v Belle jen to že můžeš Změnit, Zobrazit a Odebrat obrázek.
"Člověk se pořád učí"

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Str Máj 04, 2016 5:58 pm

Skus vybrať kontakt s fotkou a klepni na fotku...

Aktívny užívateľ

Poslaťod šulda » Str Máj 04, 2016 11:23 pm

Však právě to dělá co popisuji.
šulda napísal:dělá v Belle jen to že můžeš Změnit, Zobrazit a Odebrat obrázek.

Zeptám se podruhý, co máš za FW, máš Belle?
"Člověk se pořád učí"

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Štv Máj 05, 2016 7:29 am

Uživatelska verzia 111.040.1511.C00.01
Verzia sw 111.040.1511
Je to pôvodna verzia , žiadny upgrade, lebo šlapala jak hodinky, nie je dôvod isť na inu verziu, najmä, ak s toho ma byť len telefon, bez internetu a inych pre manželku nepotrebnych nezmyslov. Nechcel som to aj z dôvodu, že tam mam mnou nainštalované aplikacie a neviem, či by som ich tam znova vedel dať. Predsa, som už niekolko rokov na androide a ani neviem skade ich zobrať....
Napr. bežia tam trvalo hodiny na pozadi, netreba nič mačkať, stači vytiahnuť mobil a pozrieť. Keby som si tuto Nokiu priviazal o zapästie, tak mám kúl hodiny :D
Aj teraz ,po rokoch vydrži baterka cca tyždeň, takže nebabrať, neškrabať, už som kupil novu 1300 mAh, ale ešte počkam. Zápasim naopak z HTC mini, je zapnute bez karty a vydrži max 4 dni s novou baterkou.
Preto si pochvalujem Symbian. Ano, mam Belle.

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 27 krát
Obdržal poďakovanie: 6 krát

Poslaťod foker » Uto Jún 14, 2016 11:04 pm

Aha,moja stara tema. :-) Symbian stale zije.Vcera som vratil nasmu IT kolegovi svoju sluzobnu Lumiu 635 (neskutocne nadherny pocit) a vytiahol som svoju starucku Nokiu C7.Tento tel schova vsetky Windows phony do vacku lavou zadnou.Nasiel som dokonca slusnu zbierku aplikacii a modov.

alarm, nie su to tieto hodiny?
Obrázok

Odoslané z H60-L04
Nokia C7 Belle-Refresh-RM-675-111.040.1511
Samsung Galaxy S2 Android 4.1.2 XWMS3 NeatROM v6.3

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Str Jún 15, 2016 8:50 pm

Nie su to tie "moje" :D
Bojim sa s tym mobilom čokolvek robiť, lebo neviem, ako by som ho dal znova dokopy. Tym, že už nie Nokiaobchod, a tym, že už som zabudol postupy pri inštalacii, lebo sa trapim už s androidom :D
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 27 krát
Obdržal poďakovanie: 6 krát

Poslaťod foker » Štv Jún 16, 2016 7:42 am

Ja som na tom podobne,ale asi by som ho este vedel dat do stavu ako teraz,len by sa mi nechcelo.Format bol vzdy zdlhavy.Ovi mi ani nechyba,vsetko co som kedy instaloval mam ulozene

Odoslané z H60-L04
Nokia C7 Belle-Refresh-RM-675-111.040.1511
Samsung Galaxy S2 Android 4.1.2 XWMS3 NeatROM v6.3

Naspäť

Späť na (SYM) PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

TOPlist