Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

C7 - par problemov

Máte nejaké otázky ohľadom Symbianu? Radi Vám pomôžeme!

Moderátor: Moderátor

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 27 krát
Obdržal poďakovanie: 6 krát

C7 - par problemov

Poslaťod foker » Ned Júl 14, 2013 12:52 pm

Ahoj.Nejak uz asi zacinam mat plne zuby tohto telefonu.Stale ma na nom nieco s.r.e
Mozno poznate nejaky ucinny liek na tieto problemy:
-Dost casto sa mi zasekavaju aplikacie.Ostavaju visiet aj v spravcovi a nedaju sa ani pouzivat,ani vypnut.Ani cez Jbak
-Vypadava wifi spojenie.Ci som doma alebo hocikde neustale sa odpaja.Niektore aplikacie sa uz potom nedokazu pripojit aj ked je spojenie dostupne.
-Chcel som pouzit hudobny prehravac.Ziadne skladby,a ked dam vyhladavat tak "Nedostatok miesta na disku.Pridane subory:0"
-Aplikacia Hladanie vyhladavalo volakedy aj v sms.Teraz mi je nanic
-Mam problem aj s aktualizaciou aplikacie Email+Kalendar.Stiahne aktualizaciu ale pri instalovani sa sekne a nenainstaluje

Ak niekto ma nejaku radu bol by som rad
Nokia C7 Belle-Refresh-RM-675-111.040.1511
Samsung Galaxy S2 Android 4.1.2 XWMS3 NeatROM v6.3

Užívateľ 5/5
Poďakoval: 54 krát
Obdržal poďakovanie: 14 krát

Re: C7 - par problemov

Poslaťod Alexx » Ned Júl 14, 2013 2:01 pm

Ahoj,
Hard reset. Sprav zálohu, skopíruj, čo potrebuješ z E a z sd na PC - sformatuj pamäte a resetni. Potom prehraj firmware cez Nokia Suite a sprav obnovu (neobnovuj nastavenia). Tvoj fón bude sľapať ako nový. :wink:
Nokia Lumia 920 GDR3/Black
Samsung Galaxy S3 4G/LTE (GT-I9305) 4.3
Nokia N9 64GB (MeeGo 1.2 Harmattan PR 1.3) / Nokia E7 azerty (Belle Refresh) / Nokia N8 (Belle Refresh)
Nexus 7 (2012) 32GB (4.4.2)

Administrator of "NOKIA GENERATION" (France), Moderator of "MON WINDOWS PHONE" (France)

Administrátor
Poďakoval: 57 krát
Obdržal poďakovanie: 761 krát

Poslaťod pyler » Ned Júl 14, 2013 2:07 pm

predaj fon, naco sa s nim trapit. Symbian je mrtvy vdaka Nokii, takze Android FTW! :D
Nexus 5X Android 6.0.1
Nexus 7/Samsung S2+ Android 5.1/Android 4.2

Užívateľ 4/5
Poďakoval: 22 krát
Obdržal poďakovanie: 120 krát

Poslaťod Robo3737 » Ned Júl 14, 2013 2:40 pm

Pyler- fuj si hnusný. :lol:
Poslúchni radšej alexx, prípadne skús nainštalovať upravený cfw. Nejaký je aj tu na fóre.
Galaxy S7 edge original sw

Aktívny užívateľ

Poslaťod foker » Ned Júl 14, 2013 7:21 pm

Asi sam neviem co by som chcel.Teda viem co chcem,bezproblemovo fungujuci mobil.Ale to by som chcel asi vela.
Android mi nejak neni sympaticky,pripada mi skor ako hracka pre teenegerov.
WP je v plienkach,tak sa zatial trapim so Symbianom.
Co sa tyka flashu,teraz mam CFW,nedavno som si ho dal.Hlavne ma trapi to s tym odpajanim wifi,a to mi robilo uz aj predtym.
Neznasam flash,kvoli tomu zdlhavemu vracaniu tel do povodneho stavu.Instalovanie aplikacii a nastavovanie

Administrátor

Poslaťod pyler » Ned Júl 14, 2013 7:26 pm

Ak chces bezproblemovo fungujuci mobil tak
1. iPhone :D
2. Lumia (isli ceny dole, L920 kupis za cca 360€)
Nexus 5X Android 6.0.1

Užívateľ 5/5

Poslaťod Alexx » Ned Júl 14, 2013 7:27 pm

Myslim si, ze sa flashu nevyhnes - mozno "vdacis" tomu tvojmu cfw za problemy. Wifi ... hm... neviem, cim to bude, kedze ti to uz robilo aj predtym... (neobnovoval si nastavenia s predoslej zalohy?)
Nokia N9 64GB (MeeGo 1.2 Harmattan PR 1.3) / Nokia E7 azerty (Belle Refresh) / Nokia N8 (Belle Refresh)

Administrator of "NOKIA GENERATION" (France), Moderator of "MON WINDOWS PHONE" (France)

Aktívny užívateľ

Poslaťod foker » Ned Júl 14, 2013 7:30 pm

pyler

360€ za mobil urcite nedam.Mam ine miesta kam potrebujem pchat nehorazne prachy.O iPhone ani nehovorim.
Okrem toho WP moc nepoznam,nieco som o nom cital ale zatial ma asi trocha obmedzene moznosti aj oproti takemu staremu systemu ako symbian

alexx

nie,nastavenia nikdy nezalohujem.Myslel som ze to bude routrom doma ale uz mam iny a stale to robi.Okrem toho manzelka ma N700 a ta nema problem.

Administrátor

Poslaťod pyler » Ned Júl 14, 2013 7:41 pm

mal by si spravit flash, ak chces aby to este ako tak fungovalo. a 360€ davat nemusis, ved su aj lacnejsie Lumie (620?). Vies, to ja tak, bud budes mat uzavrety a vyladeny system (WP, iOS) alebo otvoreny a a az tak nie moc vyladeny (Symbian, Android).
Nexus 5X Android 6.0.1

Užívateľ 5/5
Poďakoval: 32 krát
Obdržal poďakovanie: 22 krát

Poslaťod vajo7174 » Ned Júl 14, 2013 7:58 pm

Android nieje vyladeny ?!
Honor 8 stock 7.0

Administrátor

Poslaťod pyler » Ned Júl 14, 2013 8:01 pm

porovnaj si hocijaky android s lumiou :D

a nenapisal som ze nie je vyladeny! napisal som "nie je az tak moc vyladeny"

(neplati pre Nexus radu, tam je to jedna basen)
Nexus 5X Android 6.0.1

Aktívny užívateľ

Poslaťod foker » Ned Júl 14, 2013 8:02 pm

Ale vsak nemozem ten sprosty telefon flashovat kazdy tyzden.Este pockam na dalsie hovadiny co bude robit a ked sa budem niektory vikend strasne nudit tak ho flashnem.Ale nemyslim ze to moc pomoze.
Uz som koketoval s myslienkou na WP ale kedze beriem telefony od operatora zatial mi nepadlo nic do oka.Neviem ani co cakat od WP

Užívateľ 0/5
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 2 krát

Poslaťod lajo903 » Ned Júl 14, 2013 9:27 pm

Nuz ako to tak citam tak hadam prispejem do mlynceka aj ja.
Som spokojnym majitelom Nokie 700 a kade chodim, tam rozpravam, ze iny mobil ani nechcem. Mam na to viacero dovodov: velkost, hrubka, dizajn celkovo ako taky; stabilita, hardverovo skvele riesenie.
V poslednom case som koketoval s myslienkou prechodu na Android (WM ani WP mi akosi neimponuje, iOS je podla mna hracka pre malych aj velkych, no najmä bohatych), no ziaden fon ma po hardverovej stranke neoslovil. Ja osobne by som vo vrecku nerad nosil obrovsku "placku" s displejom o uhlopriecke 4,5", ovela radsej by som pouzival nieco diskretnejsie. Dvoj, stvor a viacjadrove procesory su podla mojho nazoru pre vedcov z CERN-u, pripadne pre napudrovanych frajerov ktori potrebuju ostatnym ukazat, ake super hry a aplikacie si mozu spustit, obrovske displeje sa mi zial spajaju jedine ak so stylovymi slecnami v stylovych kaviarnach v stylovych outfitoch...
Trochu praxe: mam moznost si na 1-2 dni zaobstarat na domov nejaky ten mobil na "testovanie", v poslednom case to bol Galaxy SIII, SIII mini, S4 a Xperia LT30. Ako hardverovo najpodobnejsi som mal doma aj SE Xperia Ray (3,3" displej) s porovnatelnou velkostou ako N700, s verziou androidu 4.1.2 - oficialna. Musim zial konstatovat, ze aj napriek obrovskemu mnozstvu nastaveni a prisposobeni androidu ma ani jeden zo zmienovanych modelov nepresvedcil o prechode na android. Niezeby nefungovali dobre - vsetky tieto modely fungovali skvele, no na mna su akosi "prekombinovane", ovladaniu podla mna chyba intuitivnost znama z nokie. Nepreberne mnozstvo aplikacii na Google Play je obrovska vyhoda oproti nokii, aplikaciu najdete hadam na vsetko, no aj napriek nefunkcnosti mojej oblubenej navigacie Sygic na Belle FP2 musim konstatovat, ze zatial ostavam pri Nokii. Nebudem sa rozpisovat o plusoch a minusoch, zatial to prirovnam k staremu dobremu VW Golf IV; aj ked ma uz 10 rokov, stale je skvely a ked si z neho presadnem do ultramoderneho korejskeho auta, akosi sa v nom necitim dobre, tomu korejcovi nieco chyba... Android proste nie je moja salka kavy, aspon zatial, mozno casom zmenim (budem nuteny zmenit) nazor. Nokia Belle povazujem za plne konkurencieschopny OS, zial sprava o "mrtvom" OS a zastavenej podpore vyrobcu stavia zariadenia Nokia do role outsiderov a Nokii ako takej na popularite neprida; je ale pravda, ze len maloktory vyrobca dokaze vyrobit porovnatelny hardver ako je (bola) Nokia a preto je moj nazor jasny.

A teraz snad aj k Fokerovmu problemu: nezufaj, C7-00 som mal aj ja, pred nokiou 700 a aj nadalej si myslim ze je to skvely mobil. Nepozeral som sa presne, co konkretny CFW obsahuje/neobsahuje, je ale pravda, ze ci mas v Nokii predinstalovane aplikacie od vyrobcu, alebo je FW vykuchany, na vykon mobilu to nema nejaky velky vplyv. Z toho dovodu navrhujem flashnut oficialny FW (refresh pre C7 je dobre vyladeny a nejake drobne bugy sa vyriesili aktualizaciami), pripadne ked tuzis po nejakych funkciach, ktore ti poskytne len CFW, neboj sa upravit si ten vlastny. Ja osobne som na N700 skusal niekolko CFW, ale nakoniec som si urobil drobne upravy na vlastnom a som nadmieru spokojny (vymazanie nejakych aplikacii z FW, h@ck, popup hide, kinetic scroll atd), a ked sa cokolvek stane, urobim zalohu potrebnych udajov, nasledne trojhmat a ide sa dalej, bez zloziteho h@ckovania a doinstalovania mnozstva aplikacii. C7-00 ako taky, je skvely mobil so skvelym fotakom, a aj napriek relativne chudobnej zakladni aplikacii a hier je to podla mojho nazoru plnohodnotny konkurent mid-endom dnesneho trhu; ale samozrejme zalezi na nazore jednotlivca a na sympatiach k vyrobcovi HW a konkretneho OS, v dnesnej dobe nie kazdy preferuje stabilny a plne funkcny mobil, su ludia, ktori chcu od mobilu viac a este viac, napriklad vodotrysk, meranie nalady, syntetizator stastia, tri milostne otvory... :D

Trochu som sa rozpisal, hodne aj OT, ale odkaz pre Fokera je: este to nevzdavaj, daj C7 este sancu s orig FW...
Nokia 700 Belle 113.010.1506 FP2 CFW by me

Užívateľ 5/5

Poslaťod Alexx » Ned Júl 14, 2013 11:22 pm

Tiez si myslim - skus flashnut OFW - ak problem zostava, aspon vylucis chybu viazanu na cfw (kedze si uz vylucil chybu routera).

Aktívny užívateľ

Poslaťod foker » Ned Júl 14, 2013 11:33 pm

Neviem ci ma CFW vplyv na take nieco ako wifi konektivita.V CFW sa vacsinou upravuju dizajnove veci a nejake tie "jednoduche" ficurky.Pochybujem ze niekto niekedy zasahoval do zakladnych veci OS (myslim konektivitu atd...)

Okrem toho vzdy som mal OFW.Az nedavno som si dal CFW a ten problem s wifi som mal uz aj predtym.Aj ten s hudobnym prehravacom na nejakom telefone.Neviem ci nahodou nie na E66.Nejak som ho potom vyriesil len uz neviem ako.

Ďalej

Späť na (SYM) PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist