Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

C7 - par problemov

Máte nejaké otázky ohľadom Symbianu? Radi Vám pomôžeme!

Moderátor: Moderátor

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 0 krát
Obdržal poďakovanie: 26 krát

Re: C7 - par problemov

Poslaťod šulda » Uto Jan 14, 2014 4:17 pm

Nenabízel tuhle aktualizaci Wlan i samotný telefon? Já ji mám už dávno a nějak si to nepamatuju :oops:
SYZIFAS napísal:pre info použi Google.sk.

Já tedy používám google.cz ale zvládnu to i slovensky a našel sem např. >>Tohle<< proto se ptám co to je za verzi, páč ji neznám, chytrému napověz a toho druhýho nakopni :twisted: Dobře znám verzi Jim Beam :mrgreen:
Nokia E7 Dark Grey Nokia Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
"Člověk se pořád učí"

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 27 krát
Obdržal poďakovanie: 6 krát

Poslaťod foker » Str Jan 15, 2014 12:33 am

Turek napísal:...foker@, jestli to vyřešíš, dej prosím vědět. Fakt máš asi začarovaný mobil ;) Máš (řešíš ještě) jiné problémy krom padání připojení přes Wi-Fi ?

Hmm... ,je to tak striedavo oblacno.Vzdy sa nieco objavi.Vacsinou sa to zbiera,alebo sa stane nieco co ma prinuti k formatu.Napr. ked som bol v aprili minuleho roku vo Finsku tak som sa zrazu len tak nevedel pripojit k ziadnej wifi sieti.Skusal som vsetko co ma napadlo ale napokon to skoncilo formatom.A podobne.A mrzi ma to o to viac ze Murphyho zakony funguju a stane sa to v najnevhodnejsej chvili.Bol som v zahranici a chcel som volat domov cez Skype ale blby mobil sa musel zaseknut

šulda napísal:Nenabízel tuhle aktualizaci Wlan i samotný telefon? Já ji mám už dávno a nějak si to nepamatuju

Nejaku podobnu aktualizaciu si pamatam aj ja ale asi to bolo pre manzelkinu 700, lebo moja C7 mi ju neponukla.

ALE! Bud si ten telefon zo mna robi prdel alebo sa to tou akzualizaciou vyriesilo.Lebo zatial(druhy vecer) fungujem na Opere cez wifi bez problemov.Sice mi vcera padla(nestava sa) a dnes sa pri surfovani mobil restartol ale tajne dufam ze to mohlo byt kvoli niecomu inemu
Nokia C7 Belle-Refresh-RM-675-111.040.1511
Samsung Galaxy S2 Android 4.1.2 XWMS3 NeatROM v6.3

SYZIFAS

Poslaťod SYZIFAS » Str Jan 15, 2014 3:48 am

Ach jaj, jedno písmeno som omylom prehodil a robíte tu z toho veľkú chybu... STAČILO ma upozorniť v preklepe ;-)

Aktívny užívateľ
Obdržal poďakovanie: 26 krát

Poslaťod šulda » Str Jan 15, 2014 4:42 am

foker>> Nebyl bys první komu to pomhlo ;)

SYZIFAS>> Prdlajs, žádnou velkou chybu tu s toho nikdo nedělá, takovou chybu udělá kdokoliv. Jen obyčejný dloubnutí a s tím Googlem jsi přihrál na super smeč :mrgreen:
Nokia E7 Dark Grey Nokia Belle Refresh 111.040.1511 Hacked™
"Člověk se pořád učí"

Aktívny užívateľ

Poslaťod foker » Str Mar 12, 2014 9:15 pm

Dobry vecer.
Mam dalsiu haluz.
Pri pripajani sa na orangemail mi vypisuje ze "sluzba pop3.orangemail.sk poslala certifikat.ktory uz nie je aktualny,Prijat aj tak?"
Problem je v tom ze ked pozriem detaily certfikatu tak je platny do augusta 2015.A je tam len volba "Prijat tentoraz".Pri inych certifikatoch je este dalsia volba prijimat stale.
Da sa to nejako obist?Vypnut?Overovanie certifikatu-naco to je?Stretol sa uz s tymto niekto?Zase format?Je to otravne

Administrátor
Poďakoval: 57 krát
Obdržal poďakovanie: 761 krát

Poslaťod pyler » Str Mar 12, 2014 9:49 pm

Ze ta to stale bavi :D .. Nacase prejst na iny OS.
Nexus 5X Android 6.0.1
Nexus 7/Samsung S2+ Android 5.1/Android 4.2

Aktívny užívateľ

Poslaťod foker » Str Mar 12, 2014 10:27 pm

Som vytrvaly a staromodny.Aj tak by to bolo z blata do kaluze

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 30 krát
Obdržal poďakovanie: 50 krát

Poslaťod alarm » Sob Apr 30, 2016 11:14 pm

Neviem, či niekto poradí, ale skusim...
Nokia C7...vybral som ho z archivnej skrine pre manželku, nema rada dotykove, ale klasicka Nokia, čo má , zaçina odchadzať. Bol to Orange telefon, ale dal som sim O2 a nabehol len z jednym problemom.
Neustale blika hore obalka , že prišla SMS ka. V doručenych a ani v inych nič nie je. Dal som tam svoju SIM= pôvodnú a blika to tiež. Jediné, čo ma napadlo bolo, že som niekomu tento záložny mobil požičal, on mi ho vratil a neprečital si doručenu SMS. Druha možnosť je ,že mu vadi prechod na O2, ale robi to aj so SIM Orange... Nechcem robiť reset, lebo kedysi som robil upravu sw, menil som farbu pri vyťukavaní mena ( pisal som to sem kedysi) a pri resete sa toto nastavenie strati( bola sw chyba v tejto nokii)
Možno by som to aj oželel, ale už neviem, ako by som tam dostal stiahnute aplikacie (trvalo bežiace hodiny na obrazovke a screen of). Už teraz, keď som tam vložil sim, tak mi prišiel mail, že niekto sa zo nezabezpečeneho čohosi pokušal prihlasiť na môj mail.
Ako zrušim tu SMS ?
HUAWEI HONOR 6 android 5.1.1
Lenovo Yoga 2-830F,Spätné zrkadlo s Android 4.4
nepoznám vaše pojmy s ktorými tu operujete,a budem sa zdať natvrdlý, ale majte úctu k šedinám :)

Užívateľ 0/5
Obdržal poďakovanie: 2 krát

Poslaťod lajo903 » Ned Máj 01, 2016 9:09 am

Skus sa pohrabat v rozsirenom SMS nastaveni a pozri "SIM spravy" alebo "spravy na SIM karte".
Ked pises ze manzelka ma staru nokiu ktora odchadza, je mozne, ze SMS spravy sa ukladali na SIM karte a C7 ti teraz hlasi, ze je plna pamät SMS na SIM karte.
Pripadne daj tu SIMku do starej nokie a vymaz vsetky SMS - odoslane, prijate atd.
Mozno je to ono...
Nokia 700 Belle 113.010.1506 FP2 CFW by me

Moderátor
Poďakoval: 116 krát
Obdržal poďakovanie: 165 krát

Poslaťod wirer » Ned Máj 01, 2016 10:02 am

Urcite je to ono. Lepsie mazat v starej Nokii, i ked sa to da i v C7

--
Z mobilu
LG G3 D855 32GB 6.0 Marshmallow
Lenovo Vibe K5 Note | HP ProBook 4540s | Fabia III Combi 1.2 TSI 81kW
& nádherná manželka ;-)

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Ned Máj 01, 2016 11:13 am

Vďaka obom :D
Preliezol som všetky nastavenia, žiadne spravy som tam nenašiel...pred prehodenim sim som na starom telefone vymazal všetky spravy, takže to bolo čiste, a na starom telefone ani nič neblikalo :thumbdown:
Teraz som začal hladať nejake rozširene nastavenia a naraz, ani neviem kde sa objavilo spravy SIM.
Boli tam 4 spravy, ale neviem, ako sa tam dostali.
Viete ešte poradiť, čo urobiť aby sa to nestalo znovu. Boli to spravy od operatorov v Nemecku, a ešte tiež ine od našich operatorov. Zatial som zakazal spravy od operatorov...
nepoznám vaše pojmy s ktorými tu operujete,a budem sa zdať natvrdlý, ale majte úctu k šedinám :)

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Ned Máj 01, 2016 9:09 pm

Potreboval by som dalšiu radu...
Keď som tento telefon použival, mal som nastavene foto niekolkych ludi. Teraz mam nastavenu foto v kontakte, ale keď na zavolam na ten telefon, tak sa foto nezobrazí. Pamatam, že som s tym zapasil aj keď som ho použival, ale teraz už si nepamätam, ako som zviťazil. Skušal som nastaviť kontakty zo Sim, kontakty z telefonu, oba sučastne, ale fotka kontaktu sa nezobrazi.

Moderátor
Poďakoval: 116 krát
Obdržal poďakovanie: 165 krát

Poslaťod wirer » Pon Máj 02, 2016 7:01 am

Kontakty musia byt v telefone, vypnute dvojite zobrazenie. Cize lenaby boli viditelne kontakty telefonu

--
Z mobilu
LG G3 D855 32GB 6.0 Marshmallow
Lenovo Vibe K5 Note | HP ProBook 4540s | Fabia III Combi 1.2 TSI 81kW
& nádherná manželka ;-)

Aktívny užívateľ

Poslaťod alarm » Pon Máj 02, 2016 7:38 am

To som urobil. Mam len kontakty telefonu. Kontaktu som priradil foto. Na prvu stranu som vytiahol miniaplikaciu kontakty, kde sa daju v riadku zobraziť kontakty. Keď tam prenesiem kontakt s fotkou, tak ho zobrazi aj s fotkou, keď na neho tuknem, tak pri volani sa fotka zobrazi. Ak ale ja volam z môjho mobilu na C7, tak sa nezobrazí. Skušal som aj medzinarodnu predvolbu, dal som kontakty aj do oblubenych. Ak listujem v kontaktoch, tiež su pri kontaktoch fotky. Neviem, či to nesuvisi so synchronizaciou kontaktou, to iste mi robil aj terajši honor.

Užívateľ 0/5
Obdržal poďakovanie: 2 krát

Poslaťod lajo903 » Pon Máj 02, 2016 11:18 pm

Ak chces realne pouzivat C7, na nejaku synchronizaciu by som sa vykaslal, bude to len casom plodit problemy a zrat baterku, kedze Belle je naviazany na servery ktore Nokia zial uz neprevadzkuje. Ja odporucam:
- skopirovat vsetky kontakty zo SIM karty do pamäte C7
- vymazat vsetky kontakty zo SIM karty
- nasledne skontrolovat telefonny zoznam ci tam nemas niektore kontakty duplicitne - vtedy sa stava ze ked ti niekto vola tak sa nezobrazi meno ani fotka, ale iba telefonne cislo
- v telefonnom zozname C7 nastavit volbu "zobrazovat pamät telefonu", ked zaskrtnes aj SIM kontakty, tak to moze robit to co popisujes.
C7 je dobry fon, a ak nepotrebujes "chytre sluzby" tak aj na dnesne pomery dobre vybaveny, ale nikdy nebol primarne urceny na to aby pracoval s kontaktmi na SIM karte. Pisem len to co si pamätam, ale mozno bude naozaj stacit pohrabat sa v nastaveni tel.toznamu a v nastaveni SMS, aby ti vsetko islo ako si predstavujes.
Tak drzim palec, snad sa podari...
Nokia 700 Belle 113.010.1506 FP2 CFW by me

NaspäťĎalej

Späť na (SYM) PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

TOPlist