Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

GarminMobileXTforWindowsCE_50020w pre Mio a iné

Tu môžete diskutovať o problémoch, riešeniach a skúsenostiach. Pre každý NOVÝ problém vytvorte tému. Riešenia sa potom zakomponujú do hlavných tém a téma tu bude zmazaná.

Moderátor: Moderátor

Užívateľ 1/5
Poďakoval: 5 krát
Obdržal poďakovanie: 40 krát

GarminMobileXTforWindowsCE_50020w pre Mio a iné

Poslaťod marian_r » Pia Mar 18, 2011 8:40 pm

GarminMobileXTforWindowsCE_50020w for Mio

Neinštaluje sa

Tento spôsob je možné aplikovať iba v odblokovanom Mio, venujú sa tomu napríklad tu

Kód: Vybrať všetko
Obsah tagu CODE je skrytý pre návštevníkov, prosím zaregistrujte a prihláste sa

Potrebujeme :

1. GarminMobileXTforWindowsCE_50010w.rar (37.65 MB) ( ke***n je pribalený)
2. GarminMobileXTforWindowsCE_50010w_only_exe_and_dlls.rar (2.27 MB)
3. GarminMobileXTforWindowsCE_50020w_only_WM_dir.rar (4.97 MB)

Rozbalíme balík č. 1 na kartu do zložky Garmin
Rozbalíme balík č. 2 a nakopírujeme súbory tam kam patria na kartu do zložky Garmin/apps/WM (kopírovať a nahradiť)
Spustíme aplikáciu z karty kliknutím na \Garmin\RunGMXT\Garmin.exe
Po spustení si zistíme ID (odpíšeme si ID karty!) a odblokujeme vytvorením SW.UNL (klasicky použitím ke***n).
Vypneme Mio a nakopírujeme SW.UNL a unlocknutú mapu gmapsupp.img na kartu do zložky Garmin
Zapneme Mio, urobíme základné nastavenia
Vypneme Mio a urobíme upgrade na 50020w z balíka č 3 nakopírujeme súbory tam kam patria na kartu do zložky Garmin/apps/WM
(kopírovať a nahradiť)

Zapnúť, spustiť Garmin z karty kliknutím na \Garmin\RunGMXT\Garmin.exe, nastaviť a go!

Vyskúšané a funkčné bez závad na prvý pokus na Mio c520

Spôsob spustenia ktorý uvádzam je pri použití Mio-unlocku bez zásahu do Mio. Samozrejme, dá sa to aj
inak, ja to však neskúšam, na Miu mám sygic fleet 10 a teraz aj garmin.

Edit:
    Nechcem reagovať zle na otázky, alebo tak aby ste to zle pochopili. Do príspevku som napísal, že je to aplikácia pre
    odomknuté, resp. unlocknuté Mio. Témou unlockou sa zaoberajú iné fóra a použiteľné, resp. odskúšané unlocky a celá teória
    je napr. na stránkach Tomasii... keď som mal problém, komunikoval som v pohode s autorom, má kontakt na svojej
    stránke. Nie som odborník na Mio, neviem čo sa procesne deje pri unlockoch, viem len že fungujú a ja len používam
    tieto produkty k mojej spokojnosti.

Tu je link na unlock, ktorý používam ja. Myslím, že je stiahnutý tiež z Tomasii.. ale pre istotu upínam ten, čo
    mám vo svojom Mio.

Tu je:
    Unlock

ReadMe

Treba to len rozbaliť a nakopírovať na kartu. Rozbaliť na kartu do rootu tak, aby na roote boli soubory MioAutorun.exe, MioAutoRun.scp,
    Zložka MioAutoRun....atď.

Keď zapnem Mio a urobím mäkký restart, (alebo vytiahnem a vložím kartu) nabehne po výzvach na nastavenie (vsetko len odklikám, nič
    nenastavujem, je to pre mňa zbytočné) táto obrazovka:

unlock.jpg

Kliknem na ikonu štvrtú v spodnom rade a vidím všetky súbory v Mio. Som teda tam, kde som chcel byť. Mio je unlocknuté.
Niekedy to blbne, Obrazovka s majákom len preblikne a znova je tam klasická obrazovka Mio. Netreba sa
ľakať, kliknem na spodnú hranu obrazovky a vybehne klasická Windows lišta. Tam si to prepnem na obrazovku s majákom (hneď vedľa ponuky start).
Ak chcem aby lišta zmizla, kliknem na start, potom run a krížik (zavrieť). Lišta zmizne. Alebo Start, settings a krížik. lišta zmizne.

Takže Máme obrazovku s majákom (obrazovka unlocku) kliknem na ikonu v spodnom rade štvrtá zľava, dostanem sa do súborov. Tam kliknem na storagecard,vidím súbory na karte,
kliknem na garmin, nájdem garmin.exe a kliknem naň. Spustí sa Garmin. Unlock je taký ako pri iných programoch Garmin. Jednoducho
ho spustím (ponuka tuším celkom dole) , vojdem do nástroje, nastavenia alebo také čosi a hľadám niečo ako "o garmine" alebo "o programe",
teda čosi ako je "about" u iných programoch (nemám mio pri sebe, takže to uvádzam orientačne). Tam vidím dve čísla ID pod sebou.
Jedno je ID zariadenia a druhé je ID karty. Pre unlock pomocou Ke*** treba použiť ID karty.
Vytvoriť SW.UNL, nakopírovať ho do zložky Garmin na karte a máme to. Garmin je odomknutý. Treba si vytvoriť odkaz z garmin.exe a dať ho napr.
na root karty pre pohodlnejšie spúšťanie. Takto si ja v Mio spúšťam igo8, sygic a garmin.

S touto aplikáciou Garminu som vyšiel riadne mimo tématiky tohoto fóra, preto veľmi pekne prosím všetkých aby si tému unlockov
naštudovali tam, kde sa tým zaoberajú. Netreba provokovať moderátorov a miešať tieto veci v tomto fóre, výsledkom môže byť upozornenie. Unlock,
ktorý som tu teraz opísal, používam len preto, že som lenivý vymeniť ho za niečo lepšie. A to lepšie z MioUnlockov, verte mi, je na iných fórach, takže tam
to treba preštudovať a použiť to čo je lepšie pre vás. Ďalšie otázky týkajúce sa unlocku patria teda niekde inde.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Naposledy upravil marian_r dňa Uto Mar 22, 2011 11:31 pm, celkovo upravené 4
SAMSUNG S5830 rom the ultimatum v4.7 final
Nokia C5
Nokia E51 -220.34.37
RM-244 (260.02)

Užívateľ 0/5
Poďakoval: 2 krát
Obdržal poďakovanie: 0 krát

Re: GarminMobileXTforWindowsCE_50020w pre Mio a iné

Poslaťod mattock808 » Pon Mar 21, 2011 2:34 pm

dakujem super navod
N5800XM

Užívateľ 1/5

Poslaťod igorg » Pon Mar 21, 2011 6:22 pm

Prepáčte ale moc sa v tom nevyznám, tak možno moj dotaz bude pre niekoho divný.
Podľa návodu som to vložil všetko do mia c520 na kartu, keď chcem spustiť garmin.exe cez pc tak mi napíše Germin.exe nie je platnou aplikáciou win32 a nič sa nestane.
Keď chcem spustiť garmin.exe cez správcu suborov v miu tak sa nič nestane a je to stále rovnaké. Da sa s tým niečo robiť?. Ináč na karte mám igo8 a to mi ide dobre a chcem tam mať aj Garmina.
Poradíte mi kde robím chybu?
Diky
Naposledy upravil igorg dňa Uto Mar 22, 2011 1:41 pm, celkovo upravené 2
HTC Desir X

Užívateľ 0/5

Poslaťod mattock808 » Uto Mar 22, 2011 9:06 am

v PC ti to nepojde a nechapem preco to tam chceš spustat , musis ho spustit v miu cez cemcd, cize cez commader, je tam v tom jednoduchom unlocku v zlozke Addons
N5800XM

Užívateľ 1/5

Poslaťod marian_r » Uto Mar 22, 2011 4:21 pm

Nevidím dôvod klikať v PC na garmin.exe. Táto verzia (čo som tu dal) sa neinštaluje. Klikni na ikonku priamo v miu ako sa píše v príspevku vyššie (mattock808). Tá ikonka v mojom miu pripomína ikonku ako majú scripty alebo výstrižky. (už som sa totiž stretol aj s tým, že mi kámoš volal, že tá ikona tam nie je). Treba si urobiť "odkaz" a umiestniť ho na root karty alebo inde tak aby sa garmin pohodlne spúšťal.

Spustiť kvôli unlocku garminu sa to dá aj cez .exe v inej zložke ale v tom prípade to nenájde
gps signál, lebo sa nespustí zároveň port splitter.

Fungovať musí jednoznačne bez problémov, treba mať len odblokované mio. Ak bude treba, zavesím tu mio unlock, ktorý na 520 používam ja. Ale myslím si že nie je treba, lebo tých unlockov je všade hafo, stačí si vybrať. U mňa to funguje tak, že po zapnutí mio urobím mäkký reset, spustí sa mi mio unlock a jeho hlavná obrazovka. tam kliknem na ikonu, ktorou sa dostanem do zobrazenia zložiek v miu. Kliknem na sdcard a tam už mám vytvorené odkazy na sygic, garmin a igo. Vyberiem si čo chcem a go.
Nokia C5
Nokia E51 -220.34.37
RM-244 (260.02)

Užívateľ 1/5

Poslaťod igorg » Uto Mar 22, 2011 6:42 pm

Diky, prosim ta ak je to mozne zaves tu unlock, lebo moj mi nedovoluje sa dostat tam ako to píše mattock808 do commandera kde by som to spustil, pouzivam
JEDNODUCHÝ UNLOCK PRO Cx20 od tomasa, kde sa nedostanem s pusteniu commandera a neviem to nastaviť ako to nastaviť aby to išlo. Kde prosím ziskam id karty, je to číslo na zadnej strane karty? Skúšam už všelico ale akosi mi to nejde. Prepáčte mi moje otázky, ktoré Vám všetkých su samozrejme ale mne nie. Ešte raz díky
HTC Desir X

Užívateľ 1/5

Poslaťod marian_r » Uto Mar 22, 2011 11:18 pm

Upravený prvý príspevok.
Nokia C5
Nokia E51 -220.34.37
RM-244 (260.02)

Užívateľ 1/5

Poslaťod igorg » Str Mar 23, 2011 12:05 pm

Ďakujem pekne, velmi mi to pomohlo, je to super. :D
HTC Desir X

Užívateľ 1/5

Poslaťod marian_r » Ned Nov 27, 2011 6:00 pm

GarminMobileXTforWindowsCE_50020w na zariadení Lark Freebird 50.3

Dnes som okrem iných nav. systémov otestoval GarminMobileXT 50020w a to na zariadení Lark Freebird 50.3 zakúpenom v Polsku, ktorý disponuje systémom WINCE 5.

Po jednoduchom odblokovaní zariadenia Lark bolo potrebné ešte upraviť ikony (v Unlocku pre Lark - pomenil som ich a niektoré vytvoril).

Tu je výsledok:

Obr.1
Obrázok

Obr.2
Obrázok

Použité súbory:

Inštalačka bez máp:

voice cz a sk

Neinštaluje sa, iba nakopíruje.

Návod:
Rozbalíme inštalačku, zložku Garmin tak ako je, nakopírujeme na kartu
Spustíme aplikáciu z karty kliknutím na \Garmin\RunGMXT\Garmin.exe
Po spustení si zistíme ID (odpíšeme si ID karty!) a odblokujeme vytvorením SW.UNL (klasicky použitím ke***n).
Vypneme zariadenie a nakopírujeme SW.UNL do zložky Garmin

Hlasy nakopírujeme do zložky voice

Mapy kopírujeme do zložky Garmin,odomknuté mapy nájdete tu na fóre.

Postrehy: navigácia sa v Larku rozbehne na 1 pokus, asi 1,5 minúty trvalo kým sa načítal signál gps. Inak - ako typický garmin v iných zariadeniach, občas je badateľné trhanie pri vykresľovaní máp. Odporúčam používať v teréne s topografickými mapami.
Nokia C5
Nokia E51 -220.34.37
RM-244 (260.02)

Aktívny užívateľ
Obdržal poďakovanie: 22 krát

Poslaťod majkyke » Str Apr 25, 2012 6:30 pm

Skvela tema,akurat by som potreboval jedno Mio prerobit na Garmin,ale vsetky linky su uz mrtve :geek:
Mohol by to niekto ozivit?
Dakujem :thumbup:
Samsung S3
Omega Rom

Užívateľ 1/5

Poslaťod marian_r » Pia Máj 25, 2012 1:03 pm

Píšem narýchlo, ospravedlňujem sa za nedostatok času.

Inštalácia:

Zložku garmin nakopíruj na kartu. Spusť Que.exe, choď do nastavení, nájdi si device ID, sú tam dve, použiť treba device ID pre sd kartu, pomocou JetMouse vygenerovať kód, nakopírovať ho do čistého SW.UNL a súbor SW.UNL nakopírovať do zložky garmin na karte.

Garmin Mobile XT for WinCE5.0 [5.00.20wp]

Možno tam budú chýbať hlasy (voices) ak áno, vyseparujem si ich zo svojho zaroadenia a upnem.
Nokia C5
Nokia E51 -220.34.37
RM-244 (260.02)

Späť na Garmin - voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist