Smartmobil.sk Google+ Facebook Twitter

Nedostatok voľnej pamäte

Tu môžete diskutovať o problémoch, riešeniach a skúsenostiach. Pre každý NOVÝ problém vytvorte tému. Riešenia sa potom zakomponujú do hlavných tém a téma tu bude zmazaná.

Moderátor: Moderátor

Aktívny užívateľ
Poďakoval: 47 krát
Obdržal poďakovanie: 1 krát

Nedostatok voľnej pamäte

Poslaťod ab021 » Ned Máj 05, 2013 8:50 pm

Dobrý deň. Nainštaľoval som do Nokia E52 navigáciu Garmin. Všetko by bolo v poriadku, ale keď som zadal adresu do Francúzska, oznámilo mi, že sa trasa nedá vypočítať pre nedostatok voľnej pamäte. V tlf. som mal v C: voľných 19MB a na karte 1GB(karta je 8GB). Urobil som formát telefónu a karty, opäť všetko nainštaľoval, získal som na C: 32MB voľných a na karte 2GB. Opäť som zadal adresu do Francie a opäť taká istá hláška. Vie mi niekto poradiť? V telefóne zatiaľ nemám okrem navigácie OVI a Garmin nič. THX
Samsung Galaxy ACE4
Honor 7 Lite

Užívateľ 3/5
Poďakoval: 2 krát
Obdržal poďakovanie: 3 krát

Re: Nedostatok voľnej pamäte

Poslaťod HELESIC » Pon Máj 06, 2013 11:41 am

Plánuj kratší trasy a nebo delší na několikrát.Je to pamětí ram,jen spuštění aplikace garmín ti z této paměti ubere asi 15MB.Nainstaluj např.Jbak TaskMan a podívej se,kolik ji máš u E52 toho ale moc nebude.
Nokia.

Užívateľ 0/5
Poďakoval: 0 krát

Poslaťod majozpd » Sob Máj 11, 2013 6:38 am

ak mas tam 2 mapy tz gmapprom aj gpmapsupp, tak jednu z nich vypni - chod do menu mt-aplikacie-gmobileXT-nastroje-sprava udajov-subory map- vlavo dolu je mapsource- a tam si vyber len jednu mapu - musi byt ,,odfajknuta,, potom by to malo fungovat, ja som a stym tiez natrapil.

Aktívny užívateľ

Poslaťod ab021 » Sob Máj 11, 2013 9:06 am

Ja tam mapsource nemám. Súbory máp sú: Worldwide Roads Basemap E:\GARMIN, Detailné mapy Vstavané mapy, Detailné mapy E:\GARMIN. Nedá sa ani jedna z nich zafajknúť, len ukáže, aká je to mapa.

-- autoeditácia príspevku Sob Máj 11, 2013 1:09 pm --

Prosím Ťa o radu. Stiahol som mapy EU1 a EU2, vymazal z inštalácie súbory gmapsupp.img a gmapprom.img, nahradil ich mapamy EU1 a EU2, ale už sa mi nedá vybrať mapy z MapSource(táto položka tam už nie je). Skúšal som mapy EU1 a EU2 premenovať na gmapprom2.img a gmapsupp2.img a ponechať z inštalácie gmapsupp.img a gmapprom.img, ale v MapSource sa mapy EU1 a EU2 neobjavia. Poraď prosím. Ďakujem
Samsung Galaxy ACE4
Honor 7 Lite

Užívateľ 3/5

Poslaťod HELESIC » Sob Máj 11, 2013 7:22 pm

Máš ty mapy špatně pojmenované.Garmín podporuje jen tyto nazvy.
gmapbmap.img
gmapsupp.img
gmapprom.img *
gmapsup2.img *
Tohle oprav.gmapprom2.img a gmapsupp2.img
Nokia.

Aktívny užívateľ

Poslaťod ab021 » Sob Máj 11, 2013 9:07 pm

Skúšal som to aj takto:
Ponechal som pôvodné mapy s názvom súboru gmapbmap.img, gmapsupp.img, gmapprom.img a nakopíroval som nové mapy a premenoval ( s názvom súboru gmapprom2.img, gmapsupp2.img). Pôvodný názov oboch nových máp bol gmapsupp.img (sú to mapy o veľkosti 1,97GB a druhá 865MB) Keď som otvoril MapSource, boli tam len mapy z inštalácie gmapbmap.img, gmapsupp.img a gmappprom.img. Doplnené mapy sa tam neobjavili.
Samsung Galaxy ACE4
Honor 7 Lite

Užívateľ 3/5

Poslaťod HELESIC » Sob Máj 11, 2013 9:33 pm

To snad nemyslíš vážně.Už jsem ti napsal co máš opravit, co je červené smazat.Pokud chceš používat obě mapy co jsi stáhnul tak bohužel jednu mapu z instalace budeš muset obětovat.Mapy se ti tam neobjevily proto že jsou špatně pojmenované.Takové pojmenovaní map,gmapprom2.img, gmapsupp2.img jsi kde našel?Předpokládám že kopíruješ mapy které jsou už odemčené.
Nokia.

Aktívny užívateľ

Poslaťod ab021 » Sob Máj 11, 2013 10:49 pm

Ďakujem. Už to funguje. Aj po tejto úprave mi nevypočíta trasu pre nedostatok voľnej pamäte. Asi je enormne dlhá trasa.Prajem pekný večer.
Samsung Galaxy ACE4
Honor 7 Lite

Späť na Garmin - voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

TOPlist